Webinaria

Nazywam się Anna Wojciechowska, od narodzin mojego pierwszego syna, jestem zafascynowana niezwykłym światem i możliwościami rozwojowymi małego dziecka. Moim podwórkiem doświadczalnym, przede wszystkim jest mój dom, a właściwie czwórka moich dzieci. Jestem im wdzięczna, że przez wiele lat były dla mnie inspiracją w poznawaniu natury dziecka i największą przestrzenią do odkrywania jego tajemnic.

Z zawodu i pasji jestem Nauczycielką. Posiadam Dyplom Nauczyciela Montessori dla dzieci w wieku od 3-6, 6-9 oraz 9-12 lat, które uzyskałam w Polskim Instytucie Montessori, jak również Dyplom Nauczyciela dzieci w wieku do 3 lat. W roku 2015 odbyłam staż i szkolenie dla Trenerów Metody Montessori w Houston w Stanach Zjednoczonych.

Od wielu lat jestem praktykiem metody, stworzyłam Centrum Edukacji Montessori Magnolia, aby promować wartości montessoriańskie, wspierając dzieci na drodze ich rozwoju. Jako trener metody Montessori prowadzę szkolenia dla Nauczycieli i Rodziców, co sprawia mi wiele radości.

Zapraszam na webinaria dotyczące rozwoju i edukacji dzieci, które prowadzę w oparciu o zasady Pedagogiki Marii Montessori. Webinarium jest formą internetowego seminarium, w czasie, którego prezentuję efektywne sposoby wzmacniające możliwości dziecka, stosuję aktywizujące formy pracy, przedstawiam montessoriańskie pomoce rozwojowe, a także możliwość tworzenia ich w domu. Poprzez filmy instruktażowe, zdjęcia i prezentacje, przekazuję w Wasze ręce klucze, które są praktycznym narzędziem wspierającym rozwój dziecka. Mam nadzieję, że spotkania będą inspiracją i skarbnicą pomysłów oraz zapewnią umiejętności i wiedzę potrzebną na drodze wychowania.

Lista webinarów

  • Jak wspierać rozwój dziecka do 3-go roku życia
    20.04.2020 19:00 BRAK MIEJSC Czas od narodzin do 3-go roku życia, jest niezwykle ważny w rozwoju dziecka. W tym okresie kształtują się fundamenty, które będą miały konsekwencje dla dalszego rozwoju. Tak naprawdę wszystko, co robimy, jest ciekawe i stymulujące dla mózgu naszego dziecka. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać, mając na uwadze fakt, że stracony czas mija bezpowrotnie.
  • „Życie Codzienne” – Co kryje w sobie ten fenomen?
    27.04.2020 o 19:00 „Życie codzienne”- jaki fenomen kryje w sobie ta montessoriańska praktyka. Jak niezwykle rozwija zdolności Twojego dziecka. Z jednej strony samodzielność i dbanie o otoczenie, z drugiej koncentracja, przygotowanie do pisania, rozwijanie umysłu matematycznego i wiele innych…